Demirdöküm Kombi F6 Arıza Kodu

Demirdöküm kombi F6 arıza kodu, ile karşılaştığınızda yapmanız gerekenler ve çözüm yollarını anlatan bu rehber ile arızanın büyük yada ufak çaplı olduğunu tahminini yürütebilirsiniz. Yada direk olarak Demirdöküm teknik servisini arayarak yardım isteyebilirsiniz. Bazen doğalgaz kesikliği, elektrik kesikliği, gaz vanasının kapalı olması yada kombi su basıncının düşmesi gibi dikkat etmediğimiz durumlarda dahi hata alıp teknik servis çağırabilmekteyiz. Bu rehber sayesinde hatanın kaynağını anlayıp ona göre bir yöntem belirleyebilirsiniz.

En sık karşılaşılan Hatalar:

  • Tesisat Su Basıncı:
  • Kullanıcı Hataları:
  • Gaz Vanasının Kapalı  Olması
  • Kombinin Yaz/Kış Modunun Doğru Kullanılmıyor Olması
  • Elektrik Kesilmesi vb. Durumlar

Demirdöküm kombilerin, arıza kodları ile aşağıdaki grafikten hatanın kaynağını anlayabilir rehberden ise, hatanın nedenini ve çözümünü bulabilirsiniz.

Diğer Demirdöküm kombi hata kodları için:  TIKLA 

F6 Arızası Çözümü: Kombi hava akışı, sıcak su sensörü ve kalorifer sensörü ile ilgili bir sorunu var. Kombinize reset atarak sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol ediniz. Eğer sorununuz devam ediyorsa termostat değişimi gerektirebileceğinden yetkili servisten yardım isteyebilirsiniz.

Demirdöküm Aden Kombi F6 Arıza Kodu Çözümü

Aden F6 Arıza Kodu : Kombinin hava akımında yaşanan arıza nedeni ile bu hatayı vermektedir. Baca sensörü veya hava prosestatında arıza olabileceğinden yetkili servise danışabilirsiniz.

Demirdöküm Atron Kombi F5 Arıza Kodu Çözümü

Atron F6 Arıza Kodu : Kombinin gönderdiği suyun sıcaklığını ve dönüş değerini ölçen sensörün arıza yapması sonucu bu hatayı vermektedir. Kombinize reset attığınızda hala aynı hatayı alıyorsanız teknik servisten yardım alabilirsiniz.

Demirdöküm İsofast Kombi F5 Arıza Kodu Çözümü

İsofast F06 Arıza Kodu : Kalorifer sensörünün ısıyı ölçen parçasında arıza olmasından dolayı bu hatayı almaktasınız. Resetledikten sonra hata almaya devam ediyorsanız sensör parçasının değişmesi gerekebilir.

Demirdöküm Millenyum Plus Kombi F5 Arıza Kodu Çözümü

Millenyum Plus F6 Arıza Kodu :Kombinin gönderdiği suyun sıcaklığını ve dönüş değerini ölçen sensörün arıza yapması sonucu bu hatayı vermektedir. Kombinize reset attığınızda hala aynı hatayı alıyorsanız teknik servisten yardım alabilirsiniz.

Demirdöküm Nitron Kombi F5 Arıza Kodu Çözümü

Nitron F6 Arıza Kodu : Nitron Kombide F6 arıza kodu, dış hava sensöründen kaynaklanmaktadır. Bacanızı kontrol ediniz ve kombinize reset atınız eğer hala çözüm bulamazsanız yetkili servisten yardım isteyebilirsiniz.

Demirdöküm Themafast Kombi F5 Arıza Kodu Çözümü

Themafast F06 Arıza Kodu : Themafast Kombide Kalorifer sensörünün ısıyı ölçen parçasında arıza olmasından dolayı bu hatayı almaktasınız. Resetledikten sonra hata almaya devam ediyorsanız sensör parçasının değişmesi gerekebilir.

Demirdöküm Vinto Kombi F5 Arıza Kodu Çözümü

Vinto F6 Arıza Kodu : Kalorifer devresi  sensörünün ısıyı ölçen parçasında arıza olmasından dolayı bu hatayı almaktasınız. Resetledikten sonra hata almaya devam ediyorsanız sensör parçasının değişmesi gerekebilir.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status