Demirdöküm Kombi F4 Arıza Kodu

Demirdöküm kombi F4 arıza kodu, ile karşılaştığınızda yapmanız gerekenler ve çözüm yollarını anlatan bu rehber ile arızanın büyük yada ufak çaplı olduğunu tahminini yürütebilirsiniz. Yada direk olarak Demirdöküm teknik servisini arayarak yardım isteyebilirsiniz. Bazen doğalgaz kesikliği, elektrik kesikliği, gaz vanasının kapalı olması yada kombi su basıncının düşmesi gibi dikkat etmediğimiz durumlarda dahi hata alıp teknik servis çağırabilmekteyiz. Bu rehber sayesinde hatanın kaynağını anlayıp ona göre bir yöntem belirleyebilirsiniz.

En sık karşılaşılan Hatalar:

  • Tesisat Su Basıncı:
  • Kullanıcı Hataları:
  • Gaz Vanasının Kapalı  Olması
  • Kombinin Yaz/Kış Modunun Doğru Kullanılmıyor Olması
  • Elektrik Kesilmesi vb. Durumlar

Demirdöküm kombilerin, arıza kodları ile aşağıdaki grafikten hatanın kaynağını anlayabilir rehberden ise, hatanın nedenini ve çözümünü bulabilirsiniz.

F4 Hatası Nedeni: Kombi ateşleme parçasında meydana gelen arıza kodudur. Nedeni gaz alamadığından da bu arızayı alıyor olabilirsiniz. Öncelikli olarak gaz olduğundan emin olun ocakta kontrol edebilirsiniz. Daha sonra kombinize reset atarak sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol ediniz.

Demirdöküm Aden Kombi F4 Arıza Kodu Çözümü

Aden F4 Arıza Kodu : Aden kombinizin alev almasında oluşan sorunu gösteren arıza kodudur. Ateşleme yapmıyor yada alev almıyordur. Hatanın kaynağı Gaz grubu yada bobinden kaynaklı olabilir. Yetkili bir teknik servisinden destek alabilirsiniz. Teknik servis çağırmadan önce gaz geldiğinden emin olun ve vanaların açık olduğundan emin olunuz. Eğer gaz olduğu halde hata almaya devam ediyorsanız kombinizi resetleyiniz. Hala hata almaya devam ederseniz teknik servise başvurabilirsiniz.

Demirdöküm Atron Kombi F4 Arıza Kodu Çözümü

Atron F4 Arıza Kodu : Atron marka kombi ateşleme arızası nedeni ile f4 hatası vermektedir. Parça değişimi gerekebilir. yeterli bilgi ve tecrübeniz yoksa kombi yetkili servisinden destek alabilirsiniz. Teknik servis çağırmadan önce gaz geldiğinden emin olun ve vanaların açık olduğundan emin olunuz. Eğer gaz olduğu halde hata almaya devam ediyorsanız kombinizi resetleyiniz. Hala hata almaya devam ederseniz teknik servise başvurabilirsiniz.

Demirdöküm İsofast Kombi F4 Arıza Kodu Çözümü

İsofast F04 Arıza Kodu : İsofast Kombinin marka kombi ateşleme arızası nedeni ile f4 hatası vermektedir. Parça değişimi gerekebilir. yeterli bilgi ve tecrübeniz yoksa kombi yetkili servisinden destek alabilirsiniz. Teknik servis çağırmadan önce gaz geldiğinden emin olun ve vanaların açık olduğundan emin olunuz. Eğer gaz olduğu halde hata almaya devam ediyorsanız kombinizi resetleyiniz. Hala hata almaya devam ederseniz teknik servise başvurabilirsiniz.

Demirdöküm Milenyum Plus Kombi F4 Arıza Kodu Çözümü

Milenyum Plus F4 Arıza Kodu : Milenyum Plus marka kombi ateşleme arızası nedeni ile f4 hatası vermektedir. Parça değişimi gerekebilir. yeterli bilgi ve tecrübeniz yoksa kombi yetkili servisinden destek alabilirsiniz. Teknik servis çağırmadan önce gaz geldiğinden emin olun ve vanaların açık olduğundan emin olunuz. Eğer gaz olduğu halde hata almaya devam ediyorsanız kombinizi resetleyiniz. Hala hata almaya devam ederseniz teknik servise başvurabilirsiniz.

Demirdöküm Nitron Kombi F4 Arıza Kodu Çözümü

Nitron F4 Arıza Kodu : Nitron marka kombi ateşleme arızası nedeni ile f4 hatası vermektedir. Parça değişimi gerekebilir. yeterli bilgi ve tecrübeniz yoksa kombi yetkili servisinden destek alabilirsiniz. Teknik servis çağırmadan önce gaz geldiğinden emin olun ve vanaların açık olduğundan emin olunuz. Eğer gaz olduğu halde hata almaya devam ediyorsanız kombinizi resetleyiniz. Hala hata almaya devam ederseniz teknik servise başvurabilirsiniz.

Demirdöküm Solaris Kombi F4 Arıza Kodu Çözümü

Solaris F4 Arıza Kodu : Solaris marka kombi ateşleme arızası nedeni ile f4 hatası vermektedir. Parça değişimi gerekebilir. yeterli bilgi ve tecrübeniz yoksa kombi yetkili servisinden destek alabilirsiniz. Teknik servis çağırmadan önce gaz geldiğinden emin olun ve vanaların açık olduğundan emin olunuz. Eğer gaz olduğu halde hata almaya devam ediyorsanız kombinizi resetleyiniz. Hala hata almaya devam ederseniz teknik servise başvurabilirsiniz.

Demirdöküm Themafast Kombi F4 Arıza Kodu Çözümü

Themafast F04 Arıza Kodu : Themafastmarka kombi ateşleme arızası nedeni ile f4 hatası vermektedir. Parça değişimi gerekebilir. yeterli bilgi ve tecrübeniz yoksa kombi yetkili servisinden destek alabilirsiniz.Teknik servis çağırmadan önce gaz geldiğinden emin olun ve vanaların açık olduğundan emin olunuz. Eğer gaz olduğu halde hata almaya devam ediyorsanız kombinizi resetleyiniz. Hala hata almaya devam ederseniz teknik servise başvurabilirsiniz.

Demirdöküm Vinto Kombi F4 Arıza Kodu Çözümü

F04 Arıza Kodu : Vinto kombi ateşleme arızası nedeni ile f4 hatası vermektedir. Parça değişimi gerekebilir. yeterli bilgi ve tecrübeniz yoksa kombi yetkili servisinden destek alabilirsiniz.Teknik servis çağırmadan önce gaz geldiğinden emin olun ve vanaların açık olduğundan emin olunuz. Eğer gaz olduğu halde hata almaya devam ediyorsanız kombinizi resetleyiniz. Hala hata almaya devam ederseniz teknik servise başvurabilirsiniz.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status