Demirdöküm Kombi F16 Arıza Kodu

Demirdöküm kombi F16 arıza kodu, ile karşılaştığınızda yapmanız gerekenler ve çözüm yollarını siz değerli ziyaretçilerimize sunup, Demirdöküm kombi arıza yapmasının nedenini anlamanızı istedik. Öncelikle en iyi çözüm unutmayınız ki kombinizin yetkili servisidir. Doğalgaz ve elektrik gibi bağlantıları olmasından dolayı sizin müdahale etmemeniz sağlıklı olacaktır. Onun haricinde kombi arızası gidermek için genellikle reset atmak bir çözüm olabiliyor. Bunun yanında Gaz kesintisi yada kombi su basıncının azalması da ufak tefek sorunlar olabilmektedir.

En sık karşılaşılan Hatalar:

  • Tesisat Su Basıncı:
  • Kullanıcı Hataları:
  • Gaz Vanasının Kapalı  Olması
  • Kombinin Yaz/Kış Modunun Doğru Kullanılmıyor Olması
  • Elektrik Kesilmesi vb. Durumlar

Demirdöküm kombilerin, arıza kodları ile aşağıdaki grafikten hatanın kaynağını anlayabilir rehberden ise, hatanın nedenini ve çözümünü bulabilirsiniz.

Aşağıdaki görsel ile hatanın kaynağını bulup çözümünü görebilirsiniz. Dilersenizde kombinizin markasına göre çözümleri aşağıda bulabilirsiniz.

Diğer Demirdöküm kombi hata kodları için:  TIKLA 

Demirdöküm’ün Nitromiks, Migo termostat, Nitron Codense, Nitron Plus, Atron, Nepto, Adonis, Exacontrol 7R, marka kombileri vardır.

Demirdöküm İsofast Kombi F16 Arıza Kodu Çözümü

İsofast kombide ateşme arızası ile oluşan arıza kodudur.  Kombinizde iyonizeysen sorunu vardır ve gerekli bilgiyi yetkili teknik servisinizden alabilirsiniz.

Demirdöküm Milenyum Plus Kombi F16 Arıza Kodu Çözümü

Milenyum Plus F16 Arıza Kodu kombide ateşme arızası ile oluşan arıza kodudur.  Kombinizde iyonizeysen sorunu vardır ve gerekli bilgiyi yetkili teknik servisinizden alabilirsiniz.

Demirdöküm Themafast Kombi F16 Arıza Kodu Çözümü

Themafast kombi f16 arıza kodu verdiyse eğer, Gaz valfinde bir arıza var demektir. Bu durumda cihazınız ateşleme yapmaz. Ateşleme olmayacağından da su ısınmaz ve peteklere sıcak su vermez. Detaylı bilgi için yetkili teknik servisinizi arayabilirsiniz.

Demirdöküm Vinto Kombi F16 Arıza Kodu Çözümü

Vinto kombiniz kapalı olduğu halde ateşleme devam ettiği durumlarda f16 arızası vermektedir. Bu durumda kombinizde iyonizasyon sorunu veya gaz armatöründe sorun olduğu söylenebilir. Detaylı bilgi için derhal yetkili teknik servisinizi arayınız.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status