Demirdöküm Kombi F0 Arıza Kodu

Demirdöküm kombi ilk olarak 1954 yılında kurulmuş ve Türkiye’de o günden bu güne birçok ilke imza atmıştır. Önce koç grubuna katılan sonra Alman Vaillant firmasına devredilen Demirdöküm kombileri ülkemizde sıklıkla tercih edilen ısıtma araçlarından birisidir. Demirdöküm kombi arıza kodlarına Buradan ulaşabilirsiniz.

Demirdöküm Kombi Aden F0 Arıza Kodu Çözümü

Aden F0 Arıza Kodu: Kombinizin içindeki su basıncı seviyesinin düşük olduğunu belirtir. F0 hatasının çözümü için, altındaki su vanasından 1-2 bar arası su takviye ederek sorunu çözebilirsiniz. Eğer su nasıl basacağını bilmiyorsanız kitapçığı okuyarak yardım alabilirsiniz.

Demirdöküm Kombi Solaris Arıza Kodu Çözümü

Solaris F0 Arıza Kodu : Kombinizin içerisindeki su basıncının düşük olduğunu gösteren hatadır F0 hatası Solaris kombilerde. Hal böyle olunca su yetersiz olacağından dolaşımda daha az ısınmaya neden olacaktır. Kombinizin altından 1-2 bar arası su basarak hatayı giderebilirsiniz.

Not:

Bu hatanın nedeni kombinizi uzun zaman kullanmadığınız zaman eksilme yapacaktır yada, uzun zamandır (birkaç ay aralıksız) çalışan kombilerde su basıncında azalma olabilmektedir. Eğer su basıncınız kısa zamanda sürekli azalıyorsa tessihatınızın bir yerinde kaçak olabilir. Teknik servis çağırarak yardım alabilirsiniz.

Aşağıda yer alan şema ile Demirdöküm Kombi hataların kaynağını öğrenebilirsiniz.

 


DMCA.com Protection Status