Bosch Çamaşır Makinesi E28 F28 Kodu Çözümü

Bosch Çamaşır Makinesi E28 F28 Hata Kodu Çözümü

Bosch Çamaşır Makinesi, birçok ev kullanıcısının tercih ettiği makinelerin başında gelmektedir. Çamaşır makinenizin ekranında E28 F28 hatası vermesi, sizi olumsuz düşüncelere itmesin. Son derece kaliteli malzeme kullanılan Bosch makineleri piyasadaki rakiplerinize göre yerini yıllardır sağlama almış durumda.

E28- F28 Hata Kodu aldığınızda yapmanız gerekenler,

  • Makine takılı olduğu prizde elektrik olduğundan emin olun.
  • Kapı kilit dili anahtara tam basmıyor olabilir. Kapağın tam kapalı olduğundan emin olun.
  • Kapı emniyet anahtarı arızalı olabilir. Bu durumda teknik servisten yardım isteyiniz.
  • Su kesintisi yaşıyor olabilirsiniz. Su şebekesinde kesinti olmadığından emin olun veya besleme vanasının açık olup olmadığını kontrol ediniz.
  • Musluk filtresi tıklanmış olabilir, Kazana çamaşır sıkışmış olabilir.

Bu tür ufak sorunları kontrol etmeden çoğu zaman teknik servislerden yardım istenildiğine şahit olmuşuzdur. Ayrıca çamaşır makinesi kullanma kılavuzundan bu tip durumlarda yardım alabilirsiniz ve küçük çaptaki problemleri kendiniz giderebilirsiniz. Sitemiz üzerinde istediğiniz kategoride beyaz eşya türüne göre marka ve model olarak hata kodu ve çözümünü yada http://www.bosch-home.com.tr/musteri-hizmetleri/yardim-destek/kullanim-kilavuzlari bu url adresinden kullanma kılavuzunuzu indirebilirsiniz.

Bosch E28 F28 Hata Kodunun Görülebilecek Çamaşır Makinesi Modelleri

Bosch Maxx Classic Serisi

Bosch 6 Serisi (Vario Perfect)

Bosch Logixx 7 Serisi

Bosch Logixx 8 Serisi

Hata Kodu E28 F28 : Akış sensörü hatası. Çamaşır makinenizin su emişinde sorun olduğu anlamına gekmektedir. Su emiş yada boşaltma pompası arıza yaptıgı durumlarda bu hatayı alırsınız. Gider hortumlarını ve çamaşır makine altındaki boşaltma vanasında bir tıkanıklık olup olmadığını kontrol ediniz. Bu kısma bazen ufak metal parçalar cebinizden çıkıp sıkışabilemektedir. Eğer arıza düzelmezse,  Bosch yetkili teknik servisini arayarak yardım isteyebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status