Bosch Çamaşır Makinesi E2 Hata Kodu Çözümü

Bosch Çamaşır Makinesi E2 Hata Kodu Çözümü

Bosch Çamaşır Makinesi, birçok ev kullanıcısının tercih ettiği makinelerin başında gelmektedir. Çamaşır makinenizin ekranında E2 hatası vermesi, sizi olumsuz düşüncelere itmesin. Son derece kaliteli malzeme kullanılan Bosch makineleri piyasadaki rakiplerinize göre yerini yıllardır sağlama almış durumda.

E2 Hata Kodu aldığınızda yapmanız gerekenler,

 • Makine takılı olduğu prizde elektrik olduğundan emin olun.
 • Kapı kilit dili anahtara tam basmıyor olabilir. Kapağın tam kapalı olduğundan emin olun.
 • Kapı emniyet anahtarı arızalı olabilir. Bu durumda teknik servisten yardım isteyiniz.
 • Su kesintisi yaşıyor olabilirsiniz. Su şebekesinde kesinti olmadığından emin olun veya besleme vanasının açık olup olmadığını kontrol ediniz.
 • Musluk filtresi tıklanmış olabilir, Kazana çamaşır sıkışmış olabilir.

Bu tür ufak sorunları kontrol etmeden çoğu zaman teknik servislerden yardım istenildiğine şahit olmuşuzdur. Ayrıca çamaşır makinesi kullanma kılavuzundan bu tip durumlarda yardım alabilirsiniz ve küçük çaptaki problemleri kendiniz giderebilirsiniz. Sitemiz üzerinde istediğiniz kategoride beyaz eşya türüne göre marka ve model olarak hata kodu ve çözümünü yada http://www.bosch-home.com.tr/musteri-hizmetleri/yardim-destek/kullanim-kilavuzlari bu url adresinden kullanma kılavuzunuzu indirebilirsiniz.

Bosch Maxx Classic E2 Hata  Kodu Çözümü

Hata Kodu E2 : Motor Hatası.

Bosch çamaşır makinenizin, motorunda bir sorun olduğu durumlarda e2 hata kodunu vermektedir. Bu hata genellikle yıpranmış motor ve motor fırçalarında görülen bir durumdur. Motora giden kabloların kırık veya hasarlı olması durumunda da bu hata kodunu alırsınız. Yapabileceğiniz bir müdahale olmadığından Bosch yetkili teknik servisini arayarak yardım isteyebilirsiniz.


2 yorumlar

 1. Bosch çamasir makinesi elektrik kesintisinden sonraE2 arizasi verdi silinmiyor anahtari acar acmaz bu ariza cikiyor motor komurleri saglam sebebi ne olabilir yardiminizi bekliyorum

  • Çamaşır makinenizi resetleyin. Sorun düzelecektir.

   Bosch Çamaşır Makinesi Resetleme:
   Çamaşır makinesi kapağını kapatın ve kapalı konuma getirin. Kadranı 6 konumuna getirin.
   Sıkma hızı düğmesini basılı tutun ve ardından kadranı kapalı konumuna getirin.
   Makineyi açın ve açtığınızda resetlenecektir.

   Bir diğer resetleme ise (farklı makinelerde) Kapağı kapatın ve 3 saniye bekleyin. Daha sonra Ayar düğmesi kapalı konumuna getirip 3 saniye bekliyoruz yine.
   Tüm ışıklar yanıp sönmeye başladığında devir ayar düğmesine basılı tutun. Basılı tutarken derece düğmesini saat 7 yönüne çevirin ve 3 saniye bekleyin.
   Daha sonra elinizi devir düğmesinden çekin ve derece düğmesiz kapat saat 12 yönüne getiriniz. Sonra istediğiniz bir dereceye getirin ve başlat durdur düğmesi normal olarak yanacaktır Çamaşır makineniz resetlenmiş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status